Skip to content

Sponsorlarımız

Güncelleniyor

Phoenix Arkeoloji Projesi (PAP) Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün resmi izin ve himayelerinde, Mete Şirketler Grubu arkeoloji ana sponsorluğunda sürdürülmektedir.

PAP, Penn Müzesi, Marmaris Kaymakamlığı, Marmaris Ticaret Odası ve Kapurcuk tarafından desteklenmektedir.

PAP, Ausonius Enstitüsü, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile bilimsel iş birliği içindedir. PAP, Akdeniz Koruma Derneği, Pasajist, Amerikan İlmi Araştırmalar Derneği (ARIT) ve Şirince Arkeoloji Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarıyla, sosyal sorumluluk projeleri ve eğitim programları geliştirmektedir.

PAP, Marmaris’te faaliyetlerini sürdüren Kapurcuk ile Bozburun Yarımadasının tanıtımına ve bölgede kültür turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütmektedir.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, Phoenix Arkeoloji Projesi’ne cömert desteklerini sunan tüm kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkür ederiz.

PAP, bu cömert desteklerle Bozburun Yarımadası’nda kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sunacaktır.

Teşekkürler!